  • CR0805-J/-4R7ELF
CR0805-J/-4R7ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0805-J/-4R7ELF
HK JDW NO:
103-CR0805-J/-4R7ELF
Datasheet:
CR0805-J/-4R7ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR0805 Series, Thick Film, 4.7Ohm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 63164
Step5Bar-code shipping tag
CR0805-J/-4R7ELF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm