  • CR0603-JW-184ELF
CR0603-JW-184ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-JW-184ELF
HK JDW NO:
103-CR0603-JW-184ELF
Datasheet:
CR0603-JW-184ELF
Description:
CR0603 Series, Thick Film, 180kOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 70713
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-JW-184ELF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    180kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    800μm
  • Base Part Number
    CR0603
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm