  • CR0603-JW-121GLF
CR0603-JW-121GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-JW-121GLF
HK JDW NO:
103-CR0603-JW-121GLF
Datasheet:
CR0603-JW-121GLF
Description:
CR0603 Series, Thick Film, 120Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-JW-121GLF
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    120Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Base Part Number
    CR0603
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    787.4μm
  • Thickness
    457μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C