  • CR0603-JW-113ELF
CR0603-JW-113ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-JW-113ELF
HK JDW NO:
103-CR0603-JW-113ELF
Datasheet:
CR0603-JW-113ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR0603 Series, Thick Film, 11kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 25690
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-JW-113ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm