  • CR0402AFX-4751GAS
CR0402AFX-4751GAS
advertisement
Manufacturer No:
CR0402AFX-4751GAS
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CR0402AFX-4751GAS
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CR0402AFX-4751GAS
Description:
CR0402A-AS Series, Thick Film, 4.75kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8321
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR0402AFX-4751GAS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR0402A-AS
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm