  • CR0402-FX-8200GLF
CR0402-FX-8200GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0402-FX-8200GLF
HK JDW NO:
103-CR0402-FX-8200GLF
Datasheet:
CR0402-FX-8200GLF
Description:
FIXED RESISTOR CR0402 Series, Thick Film, 820Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 23995
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR0402-FX-8200GLF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    820Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm