  • CR0201-FW-17R4GLF
CR0201-FW-17R4GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0201-FW-17R4GLF
HK JDW NO:
103-CR0201-FW-17R4GLF
Datasheet:
CR0201-FW-17R4GLF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CR0201 Series, Thick Film, 17.4Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CR0201-FW-17R4GLF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    17.4Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height
    254μm
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm