  • CR-01FL0---5K1
CR-01FL0---5K1
advertisement
Manufacturer No:
CR-01FL0---5K1
Manufacturer:
Viking Tech
HK JDW NO:
858-CR-01FL0---5K1
Package:
0201
Datasheet:
CR-01FL0---5K1
Description:
5.1kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR-01FL0---5K1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50mW