  • CQB60W-110S15
CQB60W-110S15
advertisement
Manufacturer No:
CQB60W-110S15
HK JDW NO:
136-CQB60W-110S15
Package:
Module
Datasheet:
CQB60W-110S15
Description:
ISOLATED DC/DC CONVERTERS 150W 4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CQB60W-110S15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    160V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Control Features
    Enable, Active High
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Packaging
    Tray
  • Series
    CQB60W-110S (60W)