  • CQ0805BRNPOYBN1R6
CQ0805BRNPOYBN1R6
advertisement
Manufacturer No:
CQ0805BRNPOYBN1R6
HK JDW NO:
898-CQ0805BRNPOYBN1R6
Datasheet:
CQ0805BRNPOYBN1R6
Description:
CQ 1.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 10783
Step5Bar-code shipping tag
CQ0805BRNPOYBN1R6
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1.6pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm