  • CQ0805BRNPO0BN3R6
CQ0805BRNPO0BN3R6
advertisement
Manufacturer No:
CQ0805BRNPO0BN3R6
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CQ0805BRNPO0BN3R6
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CQ0805BRNPO0BN3R6
Description:
CQ 3.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0805BRNPO0BN3R6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    CQ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3.6pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm