  • CQ0603JRNPO9BN110
CQ0603JRNPO9BN110
advertisement
Manufacturer No:
CQ0603JRNPO9BN110
HK JDW NO:
898-CQ0603JRNPO9BN110
Datasheet:
CQ0603JRNPO9BN110
Description:
CQ 11pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0603JRNPO9BN110
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    11pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm