  • CQ0603CRNPOYBN7R5
CQ0603CRNPOYBN7R5
advertisement
Manufacturer No:
CQ0603CRNPOYBN7R5
HK JDW NO:
898-CQ0603CRNPOYBN7R5
Datasheet:
CQ0603CRNPOYBN7R5
Description:
CQ 7.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0603CRNPOYBN7R5
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    7.5pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm