  • CQ0603ARNPOYBN3R9
CQ0603ARNPOYBN3R9
advertisement
Manufacturer No:
CQ0603ARNPOYBN3R9
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CQ0603ARNPOYBN3R9
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CQ0603ARNPOYBN3R9
Description:
CQ 3.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0603ARNPOYBN3R9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CQ
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3.9pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm