  • CQ0402DRNPO9BN8R2
CQ0402DRNPO9BN8R2
advertisement
Manufacturer No:
CQ0402DRNPO9BN8R2
HK JDW NO:
898-CQ0402DRNPO9BN8R2
Datasheet:
CQ0402DRNPO9BN8R2
Description:
CQ 8.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0402DRNPO9BN8R2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm