  • CQ0402BRNPOYBN1R0
CQ0402BRNPOYBN1R0
advertisement
Manufacturer No:
CQ0402BRNPOYBN1R0
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CQ0402BRNPOYBN1R0
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CQ0402BRNPOYBN1R0
Description:
CQ 1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CQ0402BRNPOYBN1R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CQ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm