  • CPW05470R0FE143
CPW05470R0FE143
advertisement
Manufacturer No:
CPW05470R0FE143
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPW05470R0FE143
Package:
Axial
Datasheet:
CPW05470R0FE143
Description:
Through Hole 470Ohms, 5W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPW05470R0FE143
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPW
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Length
    22.225mm
  • Width
    9.525mm