  • CPF1206B22RE1
CPF1206B22RE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF1206B22RE1
HK JDW NO:
792-CPF1206B22RE1
Datasheet:
CPF1206B22RE1
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 22Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2110
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF1206B22RE1
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm