  • CPF0805B402RE1
CPF0805B402RE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0805B402RE1
HK JDW NO:
792-CPF0805B402RE1
Datasheet:
CPF0805B402RE1
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 402Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8945
Step5Bar-code shipping tag
CPF0805B402RE1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    402Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    100mW
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm