  • CPF0805B196RE1
CPF0805B196RE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0805B196RE1
HK JDW NO:
792-CPF0805B196RE1
Datasheet:
CPF0805B196RE1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 196Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 886
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF0805B196RE1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CPF, Neohm
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    196Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm