  • CPF0603F392RC1
CPF0603F392RC1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603F392RC1
HK JDW NO:
792-CPF0603F392RC1
Datasheet:
CPF0603F392RC1
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 392Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2383
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603F392RC1
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    392Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.5494mm