  • CPF0603F165KC1
CPF0603F165KC1
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603F165KC1
HK JDW NO:
792-CPF0603F165KC1
Datasheet:
CPF0603F165KC1
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603F165KC1
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    165kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.5494mm