  • CPF0603B1K3E
CPF0603B1K3E
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603B1K3E
HK JDW NO:
792-CPF0603B1K3E
Description:
FIXED RESISTOR CPF, Neohm Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603B1K3E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CPF, Neohm
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm