  • CPF0603B17K4E
CPF0603B17K4E
advertisement
Manufacturer No:
CPF0603B17K4E
HK JDW NO:
792-CPF0603B17K4E
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 17.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF0603B17K4E
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    17.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm