  • CPF0402B120KE
CPF0402B120KE
advertisement
Manufacturer No:
CPF0402B120KE
HK JDW NO:
792-CPF0402B120KE
Datasheet:
CPF0402B120KE
Description:
CPF, Neohm Series, Thin Film, 120kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2610
Step5Bar-code shipping tag
CPF0402B120KE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    120kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm