  • CPF-A-0805B120RE1
CPF-A-0805B120RE1
advertisement
Manufacturer No:
CPF-A-0805B120RE1
HK JDW NO:
792-CPF-A-0805B120RE1
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 120Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2102
Step5Bar-code shipping tag
CPF-A-0805B120RE1
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
    1
  • Height
    31.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V