  • CPF-A-0603B4K02E1
CPF-A-0603B4K02E1
advertisement
Manufacturer No:
CPF-A-0603B4K02E1
HK JDW NO:
792-CPF-A-0603B4K02E1
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CPF-A-0603B4K02E1
Description:
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 4.02kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 639
Step5Bar-code shipping tag
CPF-A-0603B4K02E1
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.02kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm