  • CPCC03R1500KE66
CPCC03R1500KE66
advertisement
Manufacturer No:
CPCC03R1500KE66
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPCC03R1500KE66
Package:
Radial
Datasheet:
CPCC03R1500KE66
Description:
FIXED RESISTOR, 150mOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPCC03R1500KE66
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPCC
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    150mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    3.5mm
  • Working Voltage
    0.6708V
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Height
    24.9936mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 24.99mm