CPC5750U
CPC5750U
415-CPC5750U
24-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Telecom device1 Circuits
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
CPC5750U Overview
Saving board space is achieved with the 24-SSOP (0.154, 3.90mm Width) package.To pack telecommunications equipment, the way of Tube is used.Telecommunications equipment is mounted using Surface Mount.The telecom IC is composed of 1 circuits.The supply voltage of 3V~3.6V can increase efficiency.Operating temperatures of -40°C~85°C can ensure reliable performance.Telecom switching is mounted in a Surface Mount-direction.The supply current is 7.5mA.It operates using the supply current of 7.5mA, which gives designers a lot of flexibility.To ensure normal operation, -40°C must be set at a minimum value.A maximum value of 85°C is set to ensure normal operation.
CPC5750U Features
Available in the 24-SSOP (0.154, 3.90mm Width) package
Operating supply current of 7.5mA
CPC5750U Applications
There are a lot of IXYS Integrated Circuits Division CPC5750U Telecom applications.
- Digital loop carrier (DLC)
- PBX (Private Branch Exchange)
- Channel Banks
- Voice over IP/DSL
- SONET/SDH terminal
- E3/DS3 Access Equipment
- Fault Tolerant Systems
- LAN Routers
- E1 Rates PCM Line Interface
- Home Side Box
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
CPC5750U
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CPC5750U.
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Maxim Integrated503-DS21348TN+44-TQFP2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-DS21348T+44-TQFP2-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse415-CPC5621A32-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse415-CPC5622A32-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 Days-Add Compare
IXYS / Littelfuse415-TS1178-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 Days-Add Compare
IXYS / Littelfuse415-CPC5712UTR16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse415-CPC5710NTR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse415-CPC5620ATR32-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse415-CPC5621ATR32-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse415-CPC5622ATR32-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 Days-Add Compare