  • CP0603B1620AWTR
CP0603B1620AWTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0603B1620AWTR
HK JDW NO:
66-CP0603B1620AWTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RF DIR COUPLER 1.62GHZ 0603
Step5Bar-code shipping tag
CP0603B1620AWTR
    Select All
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Impedance
    50Ohm
  • Coupler Type
    Standard
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Frequency
    1.62GHz