  • CP0015750R0KE66
CP0015750R0KE66
advertisement
Manufacturer No:
CP0015750R0KE66
HK JDW NO:
873-CP0015750R0KE66
Datasheet:
CP0015750R0KE66
Description:
750Ohms, 15W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CP0015750R0KE66
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.890Lx0.492W 48.00mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    750Ohms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Length
    48.006mm
  • Width
    12.4968mm