  • CP00077R500KE663
CP00077R500KE663
advertisement
Manufacturer No:
CP00077R500KE663
HK JDW NO:
873-CP00077R500KE663
Datasheet:
CP00077R500KE663
Description:
7.5Ohms, 7W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP00077R500KE663
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7W
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Length
    35.0012mm
  • Width
    10.0076mm