  • CP00074R700KE663
CP00074R700KE663
advertisement
Manufacturer No:
CP00074R700KE663
HK JDW NO:
873-CP00074R700KE663
Datasheet:
CP00074R700KE663
Description:
FIXED RESISTOR, 4.7Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP00074R700KE663
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    FLAMEPROOF
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Lead Length
    35mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm