  • CMR06F681GPDM
CMR06F681GPDM
advertisement
Manufacturer No:
CMR06F681GPDM
HK JDW NO:
192-CMR06F681GPDM
Datasheet:
CMR06F681GPDM
Purchasing and Inquiry
CMR06F681GPDM Overview
In this case, we measure the part's terminal pitch at 8.9mm.This device's size and dimension are 0.650Lx0.209W 16.50mmx5.30mm to ensure a high level of reliability.The rated (DC) voltage (URdc) should be maintained at 500V for high efficiency.Parts have a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.A voltage - Rated of 500V applies to this electronic part.It is recommended that the device remain at -55°C~150°C at all times when in operation.
CMR06F681GPDM Features
a 8.9mm terminal pitch
its size/dimension is 0.650Lx0.209W 16.50mmx5.30mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR06F681GPDM Applications
  • Lasers
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
  • RF Instruments
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CMR06F681GPDM
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.650Lx0.209W 16.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Terminal Pitch
    8.9mm
  • Lead Spacing
    0.350 8.90mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    6521
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    5.3mm