  • CMR04F201FODM
CMR04F201FODM
advertisement
Manufacturer No:
CMR04F201FODM
HK JDW NO:
192-CMR04F201FODM
Datasheet:
CMR04F201FODM
Purchasing and Inquiry
CMR04F201FODM Overview
In this case, we measure the part's terminal pitch at 3.8mm.A 0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm size/dimension ensures high levels of reliability.A high efficiency is achieved by maintaining the rated (DC) voltage (URdc) at 500V.0/+70ppm/Cel ppm/°C is set as the temperature coefficient for the part.This electronic part has a voltage rating of 500V.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CMR04F201FODM Features
a 3.8mm terminal pitch
its size/dimension is 0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR04F201FODM Applications
  • RF Medical Equipment
  • CATV
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • Lasers
  • MRI Coils and Generators
Step5Bar-code shipping tag
CMR04F201FODM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.90mmx5.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    200pF
  • Terminal Pitch
    3.8mm
  • Lead Spacing
    0.150 3.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3922
  • Height Seated (Max)
    0.382 9.70mm
  • Length
    9.9mm
  • Width
    5.6mm