  • CMR04F101FPDM
CMR04F101FPDM
advertisement
Manufacturer No:
CMR04F101FPDM
HK JDW NO:
192-CMR04F101FPDM
Datasheet:
CMR04F101FPDM
Purchasing and Inquiry
CMR04F101FPDM Overview
Consequently, it has 0.370Lx0.201W 9.40mmx5.10mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.When it comes to maximizing efficiency, the rated (DC) voltage (URdc) should always be kept at 500V.Parts with 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are pre-set.The voltage - Rated of this electronic part is 500V.When operating, the device should remain at -55°C~150°C at all times.
CMR04F101FPDM Features
its size/dimension is 0.370Lx0.201W 9.40mmx5.10mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR04F101FPDM Applications
  • Tuned LCR Circuits
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • RF Power Amplifiers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
Step5Bar-code shipping tag
CMR04F101FPDM
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.370Lx0.201W 9.40mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Depth
    5.1mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Pitch
    3.8mm
  • Lead Spacing
    0.150 3.80mm
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.90mm
  • Length
    9.4mm