  • CMR04E820GODM
CMR04E820GODM
advertisement
Manufacturer No:
CMR04E820GODM
HK JDW NO:
192-CMR04E820GODM
Datasheet:
CMR04E820GODM
Purchasing and Inquiry
CMR04E820GODM Overview
Pitch at the terminals is measured as 3.8mm.In order to guarantee a high level of reliability, its size / dimension is 0.370Lx0.201W 9.40mmx5.10mm.High efficiency requires maintaining the rated voltage (URdc) at 500V.This part is set with a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.Voltage - Rated of this electronic part is 500V.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CMR04E820GODM Features
a 3.8mm terminal pitch
its size/dimension is 0.370Lx0.201W 9.40mmx5.10mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR04E820GODM Applications
  • Plasma generators
  • MRI Coils
  • RF Medical Equipment
  • Mobile Radio
  • Lasers
  • Tuned LCR Circuits
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CMR04E820GODM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.370Lx0.201W 9.40mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Terminal Pitch
    3.8mm
  • Lead Spacing
    0.150 3.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3720
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.90mm
  • Length
    9.4mm
  • Width
    5.1mm