  • CMR04E470JPDP
CMR04E470JPDP
advertisement
Manufacturer No:
CMR04E470JPDP
HK JDW NO:
192-CMR04E470JPDP
Datasheet:
CMR04E470JPDP
Purchasing and Inquiry
CMR04E470JPDP Overview
Parts are measured at their terminal pitches 3.8mm.Due to its 0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm size/dimension, it allows for high reliability.A high efficiency requires that the rated (DC) voltage (URdc) be maintained at 500V.-20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient are set with the part.500V is the voltage rating of this electronic part.If the device is operating, leave it at -55°C~150°C at all times.
CMR04E470JPDP Features
a 3.8mm terminal pitch
its size/dimension is 0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR04E470JPDP Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Instruments
  • Lasers
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CMR04E470JPDP
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Terminal Pitch
    3.8mm
  • Lead Spacing
    0.150 3.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3719
  • Height Seated (Max)
    0.339 8.60mm
  • Length
    9.4mm
  • Width
    4.8mm