  • CMR04E330GPDR
CMR04E330GPDR
advertisement
Manufacturer No:
CMR04E330GPDR
HK JDW NO:
192-CMR04E330GPDR
Datasheet:
CMR04E330GPDR
Description:
CMR Series 33pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~150°C Through Hole -20/+100ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR04E330GPDR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    CMR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.370Lx0.189W 9.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Terminal Pitch
    3.8mm
  • Lead Spacing
    0.150 3.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    3719
  • Height Seated (Max)
    0.339 8.60mm
  • Length
    9.4mm
  • Width
    4.8mm