  • CMR03F331JOYP
CMR03F331JOYP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03F331JOYP
HK JDW NO:
192-CMR03F331JOYP
Datasheet:
CMR03F331JOYP
Description:
CMR Series 330pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 0/+70ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CMR03F331JOYP
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2718
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    4.6mm