  • CMR03F331JOYM
CMR03F331JOYM
advertisement
Manufacturer No:
CMR03F331JOYM
HK JDW NO:
192-CMR03F331JOYM
Datasheet:
CMR03F331JOYM
Purchasing and Inquiry
CMR03F331JOYM Overview
The size/dimension of this module is 0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm in order to provide high reliability.The voltage - Rated of this electronic part is 50V.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CMR03F331JOYM Features
its size/dimension is 0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
a voltage rating of 50V
CMR03F331JOYM Applications
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Lasers
  • RF Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Instruments
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
CMR03F331JOYM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    330pF
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm