  • CMR03E680GOCR
CMR03E680GOCR
advertisement
Manufacturer No:
CMR03E680GOCR
HK JDW NO:
192-CMR03E680GOCR
Datasheet:
CMR03E680GOCR
Purchasing and Inquiry
CMR03E680GOCR Overview
Pitch is measured at the terminals of the part 3mm.A 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm dimension and a size/dimension of 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm ensure reliability.A high efficiency requires that the rated (DC) voltage (URdc) be maintained at 300V.Parts with -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are set at the factory.A voltage - Rated of 300V applies to this electronic part.It is recommended to leave the device at -55°C~125°C at all times.
CMR03E680GOCR Features
a 3mm terminal pitch
its size/dimension is 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 300V
CMR03E680GOCR Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
  • Lasers
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CMR03E680GOCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    300V
  • Size Code
    2715
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.8mm