  • CMR03E330JOAM
CMR03E330JOAM
advertisement
Manufacturer No:
CMR03E330JOAM
HK JDW NO:
192-CMR03E330JOAM
Datasheet:
CMR03E330JOAM
Purchasing and Inquiry
CMR03E330JOAM Overview
This part has a 3mm terminal pitch.This device's size and dimension are 0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm to ensure a high level of reliability.If you want high efficiency, keep the rated DC voltage (URdc) at 100V.Parts with -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficients are pre-set.Electronic parts like this one are voltage-rated at 100V.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CMR03E330JOAM Features
a 3mm terminal pitch
its size/dimension is 0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 100V
CMR03E330JOAM Applications
  • MRI Coils and Generators
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • RF Instruments
  • RF Medical Equipment
  • Lasers
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CMR03E330JOAM
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2712
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%