  • CMF55800R00BHBF
CMF55800R00BHBF
advertisement
Manufacturer No:
CMF55800R00BHBF
HK JDW NO:
873-CMF55800R00BHBF
Datasheet:
CMF55800R00BHBF
Description:
800Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 3944
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CMF55800R00BHBF
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    800Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm