  • CMF5542K200DHEK
CMF5542K200DHEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF5542K200DHEK
HK JDW NO:
873-CMF5542K200DHEK
Datasheet:
CMF5542K200DHEK
Description:
Through Hole 42.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5542K200DHEK
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    42.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm