  • CM9900-155
CM9900-155
advertisement
Manufacturer No:
CM9900-155
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-CM9900-155
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
Common Mode Filters / Chokes 1500uH 25% .278ohm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM9900-155
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max DC Current
    700mA
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Rated Current
    0.7A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    278mOhm
  • Inductance @ Frequency
    1.5mH @ 1kHz
  • Height
    17mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    CM9900
  • Size / Dimension
    0.839Lx0.740W 21.30mmx18.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    18.8mm
  • Lead Pitch
    5.1mm
  • Inductance
    1.5 mH
  • Test Frequency
    1kHz