  • CM7560R-683
CM7560R-683
advertisement
Manufacturer No:
CM7560R-683
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-CM7560R-683
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 68UH 5.5A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM7560R-683
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    CM7560R
  • Size / Dimension
    1.071Lx0.858W 27.20mmx21.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    28.47mm
  • Inductance
    68 μH
  • Current
    5.5A
  • Max DC Current
    5.5A
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    13mOhm
  • Inductance @ Frequency
    68μH @ 1kHz
  • Height
    21.8694mm