  • CM309S16.000MABJ-UT
CM309S16.000MABJ-UT
advertisement
Manufacturer No:
CM309S16.000MABJ-UT
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-CM309S16.000MABJ-UT
Step5Bar-code shipping tag
CM309S16.000MABJ-UT
    Surface Mount
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    100 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    3.7084mm
  • Length
    12.3952mm
  • Width
    4.3942mm