  • CM309S-12.500MABJ-UT
CM309S-12.500MABJ-UT
advertisement
Manufacturer No:
CM309S-12.500MABJ-UT
Manufacturer:
Citizen Finetech Miyota
HK JDW NO:
3215-CM309S-12.500MABJ-UT
Step5Bar-code shipping tag
CM309S-12.500MABJ-UT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.003%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    12.5MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L12.5XB4.6XH3.7 (mm)/L0.492XB0.181XH0.146 (inch)
  • Operating Frequency
    12.5MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    100 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    3.7084mm
  • Length
    12.3952mm
  • Width
    4.3942mm