  • CM252016-12NK
CM252016-12NK
advertisement
Manufacturer No:
CM252016-12NK
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-CM252016-12NK
Package:
1008
Step5Bar-code shipping tag
CM252016-12NK
  • Package / Case
    1008
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    AIR
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Inductance
    12 nH
  • Max DC Current
    270mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.2GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    340mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.012 µH
  • Height
    1.2mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    1.6mm